EBSO 24. AYTAÇ SEFİLOĞLU GAZETECİLİK YARIŞMASI ÖDÜL KAZANANLAR BELLİ

EBSO 24. Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması’nda ödül kazananlar bugün yapılan EBSO Yönetim Kurulu Başkan Ender Yorgancılar ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi’nin katılımıyla belirlendi.

Ege Bölgesi Sanayi Odası  Aytaç Sefiloğlu 24.Gazetecilik Yarışması sonuçlandı.

EBSO’nun ekonomi gazeteciliğini teşvik etmek amacıyla düzenlediği EBSO Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması’nda ödül alan gazeteciler ve eserleri belirlendi.  EBSO Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Ürün, Metin Akdaş, Aytekin Öztaş, Süha Kahraman, Cüneyd Temel, Ekonomi Muhabirleri Derneği İzmir Şubesi Başkanı Murat Demircan, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Petek Durgeç, Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Üzeyir Aydın, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Duygu Tuncer ve TRT İzmir İl Müdürlüğü Temsilcisi Gül Benli’den oluşan jüri, 01.01.2022-31.12.2022 tarihleri arasında yayınlanan eserler arasında değerlendirme yapmışlardır. Değerlendirme sonucu ödül alan gazeteciler şöyle sıralanmıştır.  

HABER- ARAŞTIRMA-İNCELEME DALI

1-Gökçe Adar Çubukçuoğlu- 9 Eylül- Otel Görünümlü Ev Düzenbazlığı

2- Kenan Yeşil – Yeni Bakış -Bakkal Fişi Çekti                     Duygu Göksu –Ekonomi –Ege’nin Kullanılmış Suları Kazanıma Dönüşüyor 

3- Sercan Özipekçi- Yeni Bakış – Aradığınız Krediye Ulaşılamıyor                                                  

Mansiyon- Çağla Geniş- İlkses- Öğrenciler Şimdide Ucuz İş Gücü Oldu

RÖPORTAJ DALI

1-Mete Tamer Omur –Hürriyet- Suyun Altından Gelen Taleple Robot Ürettiler                                                                                                          

2- Nurettin Baki – İlkses- İklim Krizine Meydan Okuyorlar                                                                                  

3- Gökçe Adar Çubukçuoğlu  -9 Eylül – Talih Kuşunun Peşini Bırakmadı                                                    

Mansiyon- Feyaz Tatar- Ege Telgraf –Vasatın altı bize 5 basar

EBSO’nun 1996 yılından bu yana düzenlediği ve 2000 yılından itibaren, o yıl vefat eden Basın Müşaviri Aytaç Sefiloğlu’nun adı verilen gazetecilik yarışmasında; dereceye giren gazetecilere ödülleri önümüzdeki günlerde düzenlenecek törenle verilecek.

Ege Bölgesi Sanayi Odamız bu yıl Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması’nın 24. sünü düzenlediği yarışma için İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) Başkanı Dilek Gappi de mesajında, “Mesleğimizin simge ismi Aytaç’ın adını yaşattıkları için meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum. Konuşmamda belirttiğim gibi zor koşullara rağmen ödüllük haberlere imza atan genç meslektaşlarım bağımsız haberciliğin de birer neferi. Tüm ödül alan arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.
Onlar yüzaklarımız” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir