ESNAF ODALARI BİRLİĞİ OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULA GİDİYOR

Esnaf teşkilatından Mutlu’ya tam destek…

Mutlu’dan Olağanüstü Genel Kurul çağrısı…

İESOB’nin Tire Bölgesi iftarında esnaf teşkilatı Zekeriya Mutlu’yu bağrına bastı. Birliğin olağanüstü genel kurula götürülmesi için çağrıda bulunan Zekeriya Mutlu ile ekibine, Onursal Başkan Mehmet Ali Susam’dan da tam destek geldi…

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB)’nin Tire Bölgesi’nde düzenlediği iftarda, Selçuk, Bayındır, Çırpı, Tire ve Torbalı ilçelerindeki oda başkan ve yöneticileri bir araya geldi. İftara İESOB Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, Zekeriya Mutlu ile bölgenin yerel yöneticileri de katıldı. Teşkilattaki birlik ve beraberliğin pekiştirildiği iftarda,  bölgedeki esnaf yöneticileri Zekeriya Mutlu’ya açık destek ve moral verdi.

İzmir Esnaf Teşkilatı’nın deprem bölgesine yaptığı yardımları içeren kısa bir filmin de sunulduğu iftarda, deprem bölgesinde sıkıntı ve ihtiyaçların devam ettiğine işaret edilerek, yardımların kesintisiz sürdürülmesi gerektiği dile getirildi.

İESOB’nin saygın konumu

İzmir Birliği’nin geçmişten bu yana Türk esnaf teşkilatlarında farklı bir yeri olduğunu belirten İESOB Onursal Başkanı Mehmet Ali Susam, ‘Gerek ülke genelinde esnaf teşkilatlarındaki çalışmalarım, gerekse parlamentodaki görevlerim esnasında İzmir Birliği’nin ülke çapındaki saygın ve seçkin konuma sahip olduğuna şahit oldum. Bu parlak başarıda en büyük pay, omuz omuza, gönül gönüle çalıştığımız ve bizden desteklerini esirgemeyen 128 odamızın başkan ve yöneticilerine aittir.’ dedi.

Türkiye’nin önemli bir seçim arifesinde olduğuna dikkat çeken Susam, ‘8 yıl parlementoda esnaf sanatkarın sorunlarını gündeme taşıdım. Benden sonra esnafı temsil noktasında doğan boşluğu doldurması için İzmir’de İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’nun adaylığı için fikir birliği doğdu. Ancak bu mümkün olmadı ve bize göre parlamento büyük bir fırsatı kaçırdı.

Susam göreve davet etti

Aynı şekilde İzmir Esnaf Teşkilatı için de önemli bir fırsat doğdu. 30 yıldır esnaf teşkilatını ileriye taşımak için güç birliği yaptığımız Zekeriya Mutlu’nun önümüzdeki süreçte güçlü bir yönetimle esnaf camiası için daha etkin çalışmaları planlayacağına gönülden inanıyor ve kendisini İzmir Birliği’nde hizmete devam etmeye davet ediyorum.’ diye konuştu.

Mutlu’ya sevgi seli (ayrı kutu)

İzmir Birliği’nin çalışmalarıyla Türkiye’ye yön verdiğini hatırlatan Zekeriya Mutlu ise, ‘Korona döneminde hayata geçirilen pek çok desteğin, hipermarketlere ilişkin yasanın, son olarak da SSK-Bağ-Kurluların emeklilik için gün eşitleme çalışmalarının altında İzmir Birliği’nin 128 odası ile yaptığı ortak çalışmalar yatmaktadır. Ar-Ge, Ulaşım, Gıda gibi esnafın hizmetinde olan birimler Türkiye’de sadece İzmir Birliği’ne mevcuttur. ‘İlklerin Birliği’ olarak anılan İESOB’nin başarısının temelinde, odalarından aldığı güç yatmaktadır. İzmir Birliği teşkilatı ile tek vücut halinde, odaları ile dayanışma içinde çalışmaya devam edecektir’ dedi.

Kaldığımız yerden devam

Adaylık sürecine ilişkin serzenişlerde de bulunan Mutlu sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Daha adaylığım kesinleşmeden kongre için yapılan imza toplama çalışmaları doğru olmadı. Çok zamansızdı. Şimdi Tire’den teşkilata sesleniyorum, İESOB Olağanüstü Genel Kurulu için çağrıda bulunuyorum. Birlik yönetimindeki arkadaşlardan olağanüstü genel kurulu toplamalarını rica ettim. Ben de aday olacağım, odalarımızla birlik beraberlik içinde  kaldığımız yerden devam edeceğiz, İzmir Esnaf Teşkilatını daha da ileriye taşımak için gönül birliği yapacağız. İzmir Esnaf Teşkilatı Türkiye’de hep 1 numara olmuştur, 1 numara olmaya da devam edecektir.’

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir