FİDANLAR İLE ÇINARLAR ATA EVİN’DE BULUŞTU

Ata Evi’nde fidanlar ile çınarlar buluştu
Yaşlılara Saygı Haftası’nda Gaziemir Belediyesi’nin Ata Evi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi’nde bir araya gelen fidanlar ile çınarlar, birlikte çiçek diktiler, sohbet ettiler. 
Gaziemir Belediyesi’nin, ilçede yaşayan 60 yaş üstü vatandaşların evlerinden çıkıp sosyalleşmeleri, mutlu ve sağlıklı bir yaşam sürmeleri için hizmet verdiği Ata Evi Sağlıklı Yaş Alma Merkezi, kuşaklararası köprü görevi de görüyor. Ata Evi’nde düzenlediği etkinliklerde yaş almış yurttaşlar ile gençleri bir araya getiren belediye, Yaşlılara Saygı Haftası’nda da özel bir etkinlik düzenledi. Etkinlikte, Ata Evi’nin üyeleri ile Gazi Umurbey Anaokulu’nun öğrencileri bir araya geldi. Belediye Başkanı Halil Arda ile Okul Müdürü Dilara Kaplan ve öğretmenlerin de katıldığı etkinlikte fidanlar ile çınarlar, saksılara çiçek diktiler. Minik öğrenciler, diktikleri çiçekleri Ata Evi üyelerine armağan ettiler.
Gazi Umurbey Anaokulu Müdürü Dilara Kaplan ile öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür eden Belediye Başkanı Halil Arda, “Ata Evi’ne her gelişimde çok güzel zaman geçiyor, büyüklerimizin tecrübelerinden yararlanıyorum. Yaşlılara Saygı Haftası’nda, büyüklerimizi ziyaret eden öğrencilerimizle birlikte saksılara çiçekler diktik. Çocuklar, enerjileriyle Ata Evi’ne neşe, getirdikleri çiçekler de renk kattılar. Büyüklerimizin tecrübesi, gençlerimizin enerjisiyle geleceğe daha güçlü yürüyeceğiz” dedi. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir