UZ.DR. ZEYNEP ALTIN : AYRIMCILIĞA DUR DİYECEĞİM, SAĞLIK ÇALIŞANLARININ VE HASTALARIN SESİ OLACAĞIM

Sağlık camiasının içinden gelen İzmir 2.Bölge milletvekili aday adayı Uz.Dr.Zeynep Altın: ‘Ayrımcılığa uğrayanların, sağlık çalışanlarının ve hastaların sesi olacağım’

CHP İzmir ikinci bölgeden milletvekili aday adaylığını açıklayan Uzman Doktor Zeynep Altın Mecliste İzmir’in sorunlarının daha çabuk çözüme kavuşması için elinden geleni yapacağını ifade etti.  Altın, başta kadınlar olmak üzere ayrımcılığa uğrayan her yurttaşın sesi olacağını ve bir parçası olduğu sağlık çalışanlarının sözcüsü olacağını  da vurguladı.

Uz. Dr. Zeynep Altın 20  Mart 2023 tarihinde CHP Genel Merkezi’ne  müracaat ederek  14 Mayıs  2023 tarihinde gerçekleşecek  28. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde CHP İzmir 2. Bölge Milletvekilliği  aday adaylığı başvurusunu  yapmıştı.

Seçimlerde kazananın İzmir ve Türkiye’nin olmasını umut eden Zeynep Altın, kendisinden ve milletvekili seçildiği  takdirde yapacaklarından şu cümlelerle bahsetti; “İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları uzmanı  olarak görev yaptım. Ege Üniversitesi’nde Yaşlı Sağlığı Doktorası yapıyorum. Aktivisti olduğum Türk Tabipleri Birliği İzmir Tabip Odası’nda önceki dönem yönetim kurulu  üyesiydim ve kurucu üyesi olduğum Halkların Köprüsü Derneği’nde aktif olarak  çalışmaktayım. İzmir Kent Konseyi Yaşlı Politikaları çalışma grubu üyesiyim.  Ayrımcılık, göç, sağlık politikaları, kadın örgütlenmeleri konularında çok sayıda seminer, panel, çalıştay düzenlenmesinde görev aldım. Bu konularda sahada  da çok sayıda  çalışmada yer aldım.  Mecliste başta kadınlar, çocuklar, yaşlılar, engelliler ve yoksullar olmak üzere tüm ayrımcılığa uğrayanların ve kötü sağlık yönetimi nedeniyle nitelikli sağlık hizmetinden mahrum bırakılan yurttaşlarımız ve aynı kötü politikaların bir parçası olarak  ‘giderlerse gitsinler’ denilerek, ülkesini terk etmek zorunda bırakılan binlerce hekimin sözü olacağım.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir