İESOB BAŞKANI ZEKERİYA MUTLU MV ADAYLIĞI İÇİN İSTİFA ETTİ

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odası Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu, Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı olmak için İESOB başkanlığı görevinden ve Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) yönetim kurulu üyeliğinden ayrıldığını açıkladı

Zekeriya Mutlu, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

 ‘2007 yılından bu yana gururla sürdürdüğüm İESOB Başkanlığı görevimden ayrılmış bulunmaktayım. Esnaf teşkilatında görev yaptığım süre boyunca, 128 meslek odamız ile birlik ve beraberliğimizi koruyarak hizmet vermeye çaba gösterdim. Teşkilat yöneticilerimiz ile sevgi ve saygı çerçevesi içinde çalışarak, esnaf sanatkarlar için elimden gelenin en iyisini yapmaya gayret ettim.

Bundan sonraki çalışmalarımı yüce Meclis’in çatısı altında sürdürmek istiyor, İzmirli esnaf sanatkarların sorunlarına çözüm üretmek için yapılacak çalışmalara katkı koymayı hedefliyorum.

Esnaf sanatkarlar sosyal yaşamda önemli işlevler üstlenen, topluma yön veren ve halkın çoğunluğunu oluşturan bir kesimi oluşturmaktadırlar. Dolayısıyla esnaf sanatkarların temsilcisi olarak aday adayı oluyorum ama, bu çerçevede herkese, tüm İzmirlilere hizmet vermeye talibim. Kararımın ülkemiz için, şehrimiz için, esnaf camiası için hayırlı olmasını diliyor, kamuoyunu saygıyla selamlıyorum’

Mutlu’nun arkasındayız…

14 Mayıs genel seçimlerinde, Zekeriya Mutlu’nun arkasında kenetleneceklerini ifade eden İESOB yönetim kurulu üyeleri de bir açıklama yaparak, seçimlerde esnaf teşkilatının gücünü hissettireceklerini kaydetti. Birlik yönetiminin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

‘İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği yönetimi olarak başkanımız sayın Zekeriya Mutlu’nun milletvekili aday listelerinde iyi bir sırada yer almasını bekliyoruz. Zekeriya Mutlu’nun İzmir’de gerçekleştirdiği etkin çalışmaları bundan sonra Meclis’te göstereceğine yürekten inanıyoruz.

Öncelikli hedef…

İESOB yönetimi, Zekeriya Mutlu’nun başarısı için 128 esnaf odası ile birlikte kol kola çalışacaktır.  Öncelikli hedefimiz Büyük Millet Meclisi’ne İzmir’den, esnaf sanatkarların haklarını savunacak, sorunlarının çözümüne katkı sağlayacak etkin bir temsilci göndermektir.

 İzmir Esnaf Teşkilatı bu noktada Zekeriya Mutlu’ya her türlü desteği verecektir. Esnaf sanatkarlar vefalı bir camiadır. Kendilerine hizmet veren, sıkıntılarına duyarlı olan isimleri unutmazlar. Bu seçimlerde de yıllarca özveri ile kendilerine hizmet veren Zekeriya Mutlu’yu güçlü bir şekilde Meclise göndereceklerdir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir