DEPREM BÖLGESİNDE BARINMA SORUNUNA HIZLI VE EKONOMİK ÇÖZÜM İZBB’DEN


İzmir Büyükşehir Belediyesi deprem bölgesinde konteyner üretiyor, barışmaya hızlı çözüm buluyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi afet bölgesinde barınma sorununu çözmek için ikisi İzmir’de biri Hatay’da olmak üzere üç ayrı atölyede konteyner üretimine başladı. Fen İşleri Dairesi ve ESHOT Genel Müdürlüğü’nün İzmir’deki atölyelerinde hazırlanan ve demonte olarak Hatay’a gönderilen konteynerler burada birleştirilerek depremzedelerin kullanımına sunuluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ilk etapta 500 konteyner üreterek depremzedelerin hizmetine sunacak.

Türkiye’yi sarsan ve 10 ili etkileyen depreminin ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan Hatay ve Osmaniye’de kurulan çadır kentlerle depremzedelere hizmet vermeye başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da üç merkezde konteyner üretiyor.
İzmir Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı’nın Belkahve’deki, Eshot Genel Müdürlüğü’nün Gediz’deki atölyelerinde hazırlanan konteyner karkasları, demonte olarak Hatay’a gönderiliyor. Hatay’da da hammadde olarak gelen malzemelerin yanı sıra, İzmir’den gönderilen karkaslar burada kurulan atölyede birleştirilerek günde 30 konteyner ev üretiliyor.
Bir tırla montajı yapılmış iki konteyner gönderilebilirken, uygulanan yöntem sayesinde bu sayı 15’e çıkabiliyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir