KAÇAKCILIĞA VE SAHTEKARLARA SAHTE İLAÇTA DAHİL OLDU

SON ZAMANLARDA UYUŞTURUCU TACİRLERİNE, KAÇAKCILIĞA VE SAHTEKARLARA SAHTE İLAÇTA DAHİL OLDU

İzmir Polisinden Sahte ilaç, Etil Alkol ve uyuşturucu kaçakçılarına 15 günde 100’e yakın operasyon düzenlendi. 200’e yakın şüpheli hakkında işlem yapıldı.

İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü polis ekiplerince yapılan operasyonlarda; Gümrük kaçağı olarak ülkeye sokulan sildenafil hammaddesini, merdiven altı yerlerde, sağlıksız koşullarda hazırlayarak sahte ilaç yapımında kullanan maddeler yakalandı. Ayrıca bu maddelerle birlikte , sahte etil alkol ve ilaçları aktar, baharatçı gibi halkımızın kolay ulaşabileceği yerlerde piyasa süren toptancılara yönelik operasyonlar devam ediyor.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Protokol şube Müdürlüğünce yapılan açıklamada; “Kaçakçılık şube ekiplerince yapılan teknik ve fiziki takipler sonucunda, şüphelilere ait Konak ve Karabağlar ilçelerinde 2 depo, 2 araç, 1 ikamet ve 1 işyerinde yapılan aramalar yapıldı. Aramalarda, 177 bin 346 adet sahte ilaç, 3.Ton 600 bin kilogram sahte etil alkol, 56 bin 740 adet taklit etiket, 100 adet içki yapımında kullanılan anason aroması ele geçirilmiş, 3 şüpheliye adli işlem yapılmıştır. İzmir polisi olarak, ilimizde insan sağlığına ciddi zararları olan sağlıksız ortamlarda üretilerek, depolanan ve satışa sunulan yasa dışı ilaç ve sahte etil alkolün satış ve ticareti ile mücadelemiz vatandaşlarımızın da desteği ile devam etmektedir.” Şeklinde açıklamalarda bulunuldu.

15 GÜNDE 75 OPERASYON

İzmir Emniyet Müdürlüğünce Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü polis ekiplerince, uyuşturucu ile mücadele kapsamında, 15 günde 75 operasyon yapıldı

İzmir Emniyet Müdürlüğünce yapılan açıklamada,  “05-11 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilen 75 operasyonda; 114 şüpheli şahsa adli işlem yapılmış, 56 şüpheli tutuklanmıştır.

Bu operasyonlarda; 15 kilo 312 gram esrar-skank, 658 gram metamfetamin, 618 gram kokain, 342 gram bonzai, 3 bin 120 adet ecstasy, 12 bin 365 adet sentetik ecza ele geçirildi.

Ayrıca Çeşitli uyuşturucu türlerinden satışa hazır hale getirilmiş vaziyette çokça uyuşturucu madde, 12 adet hassas terazi, 15 adet tabanca 2 adet tüfek, Suçtan elden edilen 242 bin 206 Türk Lirası ele geçirilmiştir.

İzmir Polisi olarak uyuşturucu tacirlerine karşı yürüttüğümüz mücadelemiz, vatandaşlarımızın da desteğiyle kararlılıkla devam edecektir.” Denildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir