MODANIN KALBİ İZMİR’DE DEPREMZEDELER İÇİN ATACAK

Moda, Moda ne demek? Modanın Kalbi nerede atacak? Depremzede , Depremzede ne demek? İstinyePark nerede? İzmir Fashion ne zaman?

Bu sene düzenlenecek Modanın kalbi, İzmir Fashion Week 2023 Asrın Felaketi nedeniyle ertelenmişti, deprezedeler için de İzmir’de Atacak.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen İzmir Fashion Week 20-21-22 Mart tarihlerinde Hyatt Regency İzmir İstinyePark’ta moda severler ile buluşacak.

Her yıl moda tasarımcılarını sektörle ve moda tutkunlarıyla buluşturan İzmir Fashion Week 2023, Kahramanmaraş merkezli depremlerden Türkiye’nin 11 ilinde 15 milyon 500 bin kişinin etkilendiği Asrın Felaketi nedeniyle ertelenmişti.

İzmir’de atacak Modanın kalbi bu yıl da dopdolu bir program hazırladı. 3 gün boyunca moda rüzgarları estirecek etkinliğin basın toplantısı ise 10 Mart Cuma günü gerçekleşti. Program akışı depremzedeler için saygı duruşu ile başladı. Gelirinin bir kısmı da depremzedelere aktarılacak proğrama ; İzmir Ticaret Odası, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği, Ege İhracatçı Birlikleri destekleriyle ana sponsoru Aldeg Group, yardımcı sponsoru ABC Bedding, saç makyaj sponsoru Altier Academia olan Rönesans Ajans’ın düzenlediği Harmoni Network ’ün iletişim sponsorluğunda gerçekleşecek olan İzmir Fashion Week’e 20-21-22 Mart tarihlerinde Hyatt Regency İzmir İstinyePark ev sahipliği yapacak.

3 GÜN BOYUNCA MODA RÜZGARI ESECEK

13 farklı marka ve tasarımcının yeni koleksiyonunun tanıtımını yapacağı etkinlik, iş dünyasından ve cemiyet hayatından birçok ismi ağırlayacak. Etkinlik 3 gün boyunca 18.30 – 21.30 saatleri arasında gerçekleşecek. Katılacak firmalar; Ozmoz, İğne İplik, Rinelli, Aldeg, FC Plus, Pecos gibi önemli markalardan oluşuyor. Katılacak tasarımcıların isimleri arasında; Nur Oskay, Taner Tabaklı, Nazlı Terzioğlu, Monvue, Lubi Atelier, Meltem Aybar, Yiğit Eryendi gibi ünlü isimler yer alıyor.

KİTVAK İLE SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

İzmir Fashion Week KİTVAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı)  ile işbirliği içinde deprem bölgesinden gelen kanserli çocuklara da yardım eli uzatacak. İzmir Fashion Week’e katılan her marka ve tasarımcının kıyafetleri açık arttırma ile satılarak gelirleri KİTVAk’a bağışlanacak.

KİTVAK DEPREMZEDELERİ DE UNUTMADI

Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı A.İklil Ulueren, gerçekleştirilecek sosyal sorumluluk projesi hakkında düşüncelerini dile getirdi

Kitvak Yönetim Kurulu Başkanı A.İklil Ulueren “ KİTVAK ( Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) 27 yıldır onkoloji hastası ve hasta yakınlarına destek vermektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu zor zamanda şimdi de depremzede ailelerin yaralarını sarabilmek için kolları sıvadık. Öncelikle onkoloji hastası çocukları olan depremzede aileleri tespit ederek onlara; barınma, yiyecek, giyecek, eğitim ve iş imkanı konularında maddi manevi yardımlarımızı sürdürmekteyiz. Moda haftası kapsamında çalışmaları ile bizleri büyüleyecek olan değerli tasarımcılar, bağışladıkları koleksiyonlarının vakfımız yararına satılmasıyla da depremzede ailelere destek vermiş olacaklar. Güzel kalplerin bir araya geleceği bu etkinliği heyecan ile bekliyor ve destek veren herkese şükranlarımızı sunuyoruz.” Dedi.

Öteyandan bazı katılımcıların çekilmesine rağmen proğrama devam edildiği de öğrenildi.

İZMİR FASHİON WEEK 2023 PROGRAMI AKIŞI

20 Mart

18.30 Ozmoz

19.30 İğne İplik

20.30 Rinelli

21.30 Aldeg

21 Mart

18.00 Nur Oskay

18.45 FC Plus

19.30 Pecos

20.30 Taner Tabaklı

21.30 Nazlı Terzioğlu

22 Mart

18.30 Monvue

19.30 Meltem Aybar

20.30 Lubi Atelier

21.30 Yiğit Eryendi

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir