MERHUM ZAFER BEKEN’İN CENAZESİ BEŞİKÇİOĞLU CAMİİNDEN KALDIRILDI

Önceki gün vefat Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken, ilk tören ortağı olduğu Medical Point Hastanesi önünde düzenlendi. Ardından Beşikçioğlu Camisinde kılınan cenaze namazının sonra Doğançay mezarlığına defnedildi.

Merhum Op. Dr. Zafer Beken, halen İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Medical Point Hastanesi olarak çalışmalarına devam eden kuruluşun yönetim kurulu başkanlığını yapmaktaydı.

Merhum Beken‘in cenazesi Kahramanmaraş deprem felaketininde bölgesinde ölenlere de dua edildiği Cenaze namazının ardından kaldırıldı. Törene, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, eski belediye başkanları Hüseyin Akpınar ve Cevat Durak, ve sevenleri katıldı.

Yaşama Veda eden Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Zafer Beken’e ilk tören ortağı olduğu Medical Point Hastanesi önünde düzenlendi.

Yapılan konuşmaların ardından cenaze namazı için Alpaslan Beşikçioğlu Camiine götürüldü.

Vefat ile ilgili basın açıklaması yapan Medical Point Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Veysi Kubba, “30 yıllık dostumu, ağabeyimi, kardeşimi, ortağımı, hayatta en önem verdiğim insanı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. Vizyonu ve liderliğiyle grubumuzu her zaman yücelten, ileriye taşıyan, Türkiye’nin ekonomik ve sosyal kalkınmasında çok büyük katkıları olan bir insandı. Düşünce önderlerimizden, insanlığı, hayırseverliği ve dostluğuyla hepimizin kalbinde yer etmiş Op. Dr. Zafer Beken’i kaybettik. Onun ilkelerini, projelerini, tutkularını yaşatmaya devam ettirmeye söz veriyoruz.” dedi. Op. Dr. Zafer Beken, 1962 yılında Ordu’da doğdu. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden birincilikle mezun olduktan hemen sonra aynı üniversitenin Göz Hastalıkları Kliniğinde uzmanlık eğitimine başladı. Yıllarca on binlerce insana sağlık hizmeti verdiği Batman’da bir dönem devlet hastanesi başhekimliği görevinde de bulunmuştu. Bu yıllarda ameliyat esnasında bir hastasından aldığı virüs sonrası karaciğer yetmezliği tablosu ile geldiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, karaciğer nakli oldu. Bu süreçte İzmir’deki sağlık sektörünü tanıma fırsatını buldu. İyileşmesine müteakip, ortağı Veysi Kubba ile birlikte İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin en büyük özel hastanelerinden birisi olan Medical Point Hastanesi’nin kuruluş çalışmalarını yürüttü. Hastane 2011 yılında açıldı ve günümüze kadar milyonlarca hastaya sağlık hizmeti verdi.  Op. Dr. Zafer Beken, halen İzmir Ekonomi Üniversitesi Tıp Fakültesi Medical Point Hastanesi olarak çalışmalarına devam eden kuruluşun yönetim kurulu başkanlığını yapmaktaydı

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir