DEPREM BÖLGESİNE İZMİR’DEN SÜT DESTEĞİ


İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından başlattığı yardım seferberliği sürüyor. 10 günde 154 tır, 123 kamyon, 3 uçak, 3 gemi, 4 otobüs kargo ile destekler bölgeye ulaştırıldı. Başlatılan “Umut Hareketi” ile “Bir Kira Bir Yuva” kampanyalarına bağış rakamı ise 63 milyon liraya ulaştı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ili etkileyen depremin ardından afet bölgesi için başlattığı seferberlik büyüyor. Kentte toplanan bağışlar yardım olarak kara, deniz ve havayoluyla bölgeye ulaştırılırken İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 779 personeli, 646 araçla bölgede görev yapıyor. Kurulan çadır alanlarında depremzedelere barınma ve yemek imkanı sağlanıyor.

Yardımlar ulaştırıldı
İzmirlilerden gelen desteklerle birlikte 10 günde 154 tır, 123 kamyon, 3 uçak, 3 gemi, 4 otobüs kargo ile yardım gönderildi. 514 bin 198 battaniye, 25 bin 708 gıda paketi, 7 bin 700 yorgan, 851 bin 787 parça giyim malzemesi, 18 bin 396 hijyen paketi, 14 bin 299 paket hijyenik ped, 33 bin 678 bebek bezi ve maması, 677 bin litre içme suyu, 862 adet çadır, 10 bin 40 soba ve ısıtıcı, 181 ton yakacak, 65 adet jeneratör, 3 ton elma, 33 bin 359 litre süt ve tonlarca insani yardım malzemesi İzmir Büyükşehir Belediyesi koordinesinde afet bölgelerine gönderildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı dayanışma kampanyaları “Umut Hareketi” ve “Bir Kira Bir Yuva” ile ulaşılan bağış rakamı ise 63 milyon liraya ulaştı.

Depremzedelere süt dağıtılıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay, Osmaniye, Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta oluşturduğu Afet Koordinasyon merkezleri aracılığıyla depremzedelerin ihtiyaçları karşılanıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Süt Kuzu Projesi deprem bölgesindeki çocuklar da yararlanıyor. Büyükşehir ekipleri İzmir’den gönderilen sütleri deprem bölgesindeki çocuklara dağıtmaya başladı.

Hijyen ve temizlik çalışmaları da başladı
Bölgede salgın hastalıkların önüne geçmek için çöp kamyonu, yıkama araçları ve temizlik personeli ile çalışmalara başlandı. Kent Temizliği Şube Müdürlüğü’nün bölgeye gönderdiği 33 seyyar tuvaletin kurulumu hızlıca yapıldı. Tuvaletlerin hijyen ve temizliği de belediye ekiplerince sağlanıyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir