İZMİR TİCARET BORSASI’NDA YENİ YÖNETİM KURULU İŞBAŞI YAPTI

İZMİR TİCARET BORSASI’NDA SEÇİMLER TAMAMLANDI

İzmir Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli Güven Tazeledi, Yeni Meclis Başkanı ise Ömer Gökhan Tuncer oldu ve yeni yönetim işbaşı yaptı.

İzmir Ticaret Borsası Organ Seçimleri tamamlandı. Borsa Yönetim Kurulu Başkanı, Borsa Yönetim Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri, Meclis Başkanı, Başkan Yardımcıları ve Katip Üyesi, Borsa Disiplin Kurulu Asil ve Yedek Üyeleri, TOBB Genel Kurulu Asil ve Yedek Delegeleri, Meslek Komiteleri Başkan ve Yardımcılarının seçimi 10.00-16.00 saatleri arasında İZQ İnovasyon Merkezi’nde yapıldı. Yönetim kurulu seçimleri sonucunda mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli’nin listesi güven tazeledi. İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, sonuçların açıklanmasından sonra yaptığı açıklamada, “Demokrasi bayramı olarak nitelendirdiğim bir Oda/Borsa seçimlerini daha geride bıraktık. Seçimler, Türk ticaret hayatının temeli olan Oda ve Borsaların tamamında büyük bir şenlik havasında geçti. Görev süresini tamamlayıp veda edenler, aramıza yeni katılanlar oldu. Yenilenerek yolumuza devam ediyoruz. Geçmişte görev yapmış tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyor, aramıza yeni katılanlara hoş geldiniz diyorum. Özel bir teşekkür de değerli dostum Barış Kocagöz’e… İki dönem Başkan Vekilliği, son iki dönemde de Meclis Başkanı olarak Borsamıza hizmet eden sevgili Barış, bu kez aday olmadı. Görev süresince Borsamızın icraatlarında önemli rol oynayan, temsil ettiği makama büyük bir itibar ve saygınlık katan Barış Kocagöz’e sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Kendisiyle çalışmak büyük bir şans ve ayrıcalıktı bizler için. Bir teşekkürüm de geçmiş dönemde birlikte yol yürüdüğümüz çok değerli Yönetim Kurulu ve Meclis üyelerimize. Borsamıza çok değerli katkıları oldu. Kendileriyle çalışmış olmaktan da büyük mutluluk duyuyorum. Yeni dönemde Barış Kocagöz’den görevi devralan kıymetli dostum Ömer Gökhan Tuncer’e de yeni görevinde başarılar diliyorum. Ömer Bey geçtiğimiz dönemde Meclis Başkan Yardımcımızdı. Herkesin sevdiği, saygı duyduğu bir isim. Bu koltuğa çok yakıştığını düşünüyor ve devraldığı bayrağı daha da yukarılara taşıyacağına inanıyorum” dedi.

TARİHİ MİSYONU BULUNAN ÇOK ÖNEMLİ BİR KURUM

Seçimden önceki son Meclis toplantısında artık yeni şeyler söylemek gerektiğinden bahsettiğini tekrarlayan Işınsu Kestelli, “Yeni dönem Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile hep birlikte, el ele vererek Borsamız, İzmir ve güzel ülkemiz için çalışmaya hazırız. İzmir Ticaret Borsası 131 yıllık geçmişiyle Türkiye’nin en köklü borsası. Ülkemizde tarımsal ticaretin kurallarıyla yeşerip yerleşmesinde tarihi misyonu bulunan çok önemli bir kurum. Bugün Borsamızda başlayan yeni dönemle birlikte, tarihi misyonumuzu güçlendirecek, ülke tarımının gelecek vizyonuna katkısını artıracak bir dönemin adımını atıyoruz. Borsamızın “Tarımın servetini dönüştürme” şeklinde özetlediğimiz gelecek vizyonu için çalışmak, devam eden projelerimizi tamamlamak ve yeni projeler üretip sonuçlandırmak üzere meclis ve yönetim kurulumuzla kararlı bir şekilde yeni bir yola çıkıyoruz. Tarihi binamızın güçlendirilmesi, yeni binamızın tamamlanması, Borsacılık hizmetlerimizin çağın gerektirdiği teknoloji ile uyumlaştırılması, İzmir Tarım Teknoloji Merkezi’nin tarımda ülkenin Silikon Vadisi olarak büyümesi, Ege Gastronomi Merkezi’nin bölgemizi bir çekim merkezi haline getirmesi, Borsa Vakfı’nın kök salması tarımın servetini dönüştürme yolunda odağımızdaki ana işlerimiz olacak Bu dönemi, kentimiz ve ülkemiz için kalıcı eserler bırakma dönemi olarak görüyorum. Meclis’e ve Yönetim Kurulumuza giren eski üyelerimizin tecrübesi, yeni üyelerimizin enerjisi ile tüm hedeflerimize ulaşacağımızdan da eminim. Yeni dönemin Borsamız ve hepimiz için hayırlı olmasını diliyor, İzmir’e ve Türkiye’ye bolluk, bereket katmasını temenni ediyorum.” Diye konuştu.

İTB DE 2022-2026 TARİHLERİ ARASINDA GÖREV YAPACAK YÖNETİM KURULU ASİL LİSTESİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞTU:

Yönetim Kurulu; Işınsu Kestelli, Ercan Korkmaz, Bülent Uçak, İlhan Zincircioğlu Şeref İyiuyarlar, Erol Avni Bozkurt, Sonnur Kırmızıoğlu, Seyit Güngör Şarman, İsmail Emin Kentli, Sebahettin Dumlu, Özhan Şen.

Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise Deniz Celep, Erdem Barış Kılıç, Vural Gözgeç, Gürkan Gürel, Tolga Uğurel, Ömer Perşembe, Necati Polat, Abdurrahman Engin Olgunca, Mustafa Elmas ve Tuncay Paryaz’dan oluştu.

Meclis başkanlık divanı seçiminin gerçekleştirildiği 2022-2026 dönemi ilk meclis toplantısı, en yaşlı üye Seyit Güngör Şarman’ın başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis Başkanlığı;na Ömer Gökhan Tuncer, Meclis Başkan Yardımcılıklarına Moiz Hemsi ve Nihat Sağır, Katip Üyeliğe Salih Nejat İblar seçildi.

Mecliste ilk meclis başkanlık konuşmasını yapan Ömer Gökhan Tuncer Başkanlık divanı adına üyelerin kendilerine gösterdikleri güven için teşekkür ederek şunları kaydetti: “Bugün hepimiz için yeni bir gün. Hayat yolculuğumuzun kalan süresinin ilk günü. Büyük bir inanç, adanmışlık ve aşkla ve hep birlikte yepyeni bir serüvene yelken açıyoruz. Rüzgarımız İzmir’e olan aşkımız, topumuz tüfeğimiz de bereketli topraklarımız. Ülkümüz yeni ürünleri filizlendirmek, tarlaları yeşertmek, tarımın servetini dönüştürmek. Bu inançla “Vira Bismillah” diyerek yola çıktık. Allah utandırmasın. Bu dönemde Meclis Başkanı olarak görev almak, sizler tarafından bu yüce makama layık görülmek benim için büyük bir onur. Aday olmayarak önümü açan ve beni her zaman destekleyen sevgili dostum Barış Kocagöz’e teşekkürlerimi sunuyorum. Yardımcısı olarak görev aldığım dönemde onun vizyonundan hep feyz aldım. Ondan devraldığım bu kutsal makamı layıkıyla temsil etmek en büyük amacım. Bunu başarabilmek için de iki özelliğime çok güveniyorum: Azmime ve çalışkanlığıma… Bu Meclis çatısı altında bir arada çalışmaktan her zaman büyük onur duyduğum; değerli Yönetim Kurulu Başkanımız Işınsu Kestelli ile birlikte, bu yeni dönemde çok önemli işlere imza atacağımızdan eminim. Meclisimiz, Yönetim Kurulumuz, Meslek Komitelerimiz ve tüm üyelerimizle birlikte Borsamızı daha güçlü, daha etkin kılmak gibi bir görevimiz var. Bunu başarmak için de uyum içinde çalışmamız, aklımızı, yüreğimizi ortaya koymamız, yeni fikirlere açık olmamız ve proje üretmemiz şart. Bunu başaracak deneyimimiz de fazlasıyla var. Ne de olsa bizler 131 yıllık köklü bir kurumun, Türkiye’nin ilk Borsası olan İzmir Ticaret Borsası’nın üyeleriyiz ve bununla da gurur duyuyoruz. Yeni dönem hepimiz için hayırlı; kentimiz ve ülkemiz için bolluk, bereket dolu olsun.” dedi.

Borsa organları şu isimlerden oluştu:

Disiplin Kurulu Asil Üyeleri: Kemal Mehmet Esmer, Mustafa Atınç, Hanif Pehlivanoğlu, Umut Okan, Ahmet Tuğrul Başer, Şaban Can.

Disiplin Kurulu Yedek Üyeleri: Mustafa Meyva, Mehmet Emin Halıcıoğlu, Cüneyt Güleç, Mesut Çetinoğlu, Hayrettin Kıran, Emrullah Hasdemir.

TOBB Delegeleri Asil Üyeler: Ömer Gökhan Tuncer, Ercan Korkmaz, Bülent Arman, Gürkan Gürel, Tolga Uskuç, Aydın Arıkök, Salih Nejat İblar, Erdem Barış Kılıç, Ali Koyuncuoğlu, Mehmet Alp, Tolga Uğurel, Murat Şenay, Bülent Öztürk, Mustafa Elmas, Abdurrahman Engin Olgunca, Turgay Bağçıvancıoğlu.

TOBB Delegeleri Yedek Üyeler: Tolga Onan, Eren Aka, Ömer Perşembe, Onur Çukur, Nuri Kahya, Halil Tepeli, Ali Özcan, Murat Eser, Mayer Arditi, Necati Polat, Yılmaz Akbıyık, Erdinç İnan Yılmaz, Celil Önder Türer, Suat Yıldırım, Abdülhamit Sevim, Erdem Baltacı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir