JES RUHSATI İPTAL EDİLDİ ; ORHANLILILAR ZEYBEKLE KUTLADI

JES ruhsatı iptal edildi;Orhanlılılar zeybekle kutladı

İzmir’in Seferihisar ilçesi Orhanlı Köyü’nde hayata geçirilmesi planlanan Jeotermal Enerji Santrali (JES) proje ruhsat alanlarına karşı yaşam alanlarını korumak için iki yıldır süren mücadele sona erdi.

Orhanlı Köyü’nde JES yapılacak üç ruhsat alanına karşı İzmir Büyükşehir Belediyesi davacı, Orhanlı Köyü, Doğa Derneği, CHP Seferihisar İlçe Örgütü’nün müdahil olduğu davalarda mahkeme üç alanın ruhsatını iptal etti.

Hep birlikte çok güçlüyüz”

Zeybek oynayarak, keşkek dağıtılarak kutlanan ruhsat iptal kararında Orhanlıların yanında olan CHP Seferihisar İlçe Başkanı Senem Gürer Solak “Hayatta vazgeçenler değil, mücadele edenler tarihe geçer. Bugün Orhanlı Köyü’müzde mücadeleden vazgeçmeyen, toprakları, ağaçları ve gelecekleri için azimle savaş veren güzel yürekli hemşehrilerimizle bir araya geldik. Bölgede açılmak istenen üç tane jeotermal kuyusunun yargı kararıyla iptali kararı sonucunda kazandıkları zaferin haklı gururunu ve sevincini Cumhuriyet Halk Partisi Seferihisar İlçe Örgütü olarak kendileriyle birlikte yaşadık.Halkın örgütlü mücadelesinin ne denli önemli olduğunu bir kez daha kanıtlayan Orhanlı Köyü’nü kutluyoruz. Biz hep birlikte çok daha güçlüyüz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir