SENDİKA BAŞKANI DOĞRUYOL : ÇİRKİNLİĞİN DE BİR SINIRI OLMALI

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol,  Zonguldak ilimizde bir yerel gazetede yazı yazan A.R.T. ismindeki bir şahsın 09.10.2022 tarihinde araba satış sitesinin de isminin geçtiği yerde yazmış olduğu yazının bir meslek grubunu aşağılayıcı, küçük düşürücü yazısına tepki gösterdi.

Birlik Sağlık Sen Genel Başkanı Ahmet Doğruyol, yaptığı yazılı açıklamada, “Zonguldak ilimizde bir yerel gazetede yazı yazan A.R.T. ismindeki bir şahsın 09.10.2022 tarihinde günün fıkrası bölümünde saygın bir meslek gurubu olan hemşirelik ile ilgili yayınlanan sözde fıkranın genel ahlak kurallarına aykırı, hakaret, müstehcenlik, halkı kin ve düşmanlığa tahrik içermesinden dolayı Cumhuriyet Savcılığına Suç duyurusunda bulunarak ilgili habere erişimin engellenmesi talebinde bulunduk.

Hiçbir kimse bir meslek gurubunu toplumun tüm kesimlerinin okumasına açık sağlık personellerini cinsel obje haline getiren toplumun mesleğe olan saygısının hiçe sayılmasına yol açan bir yazı yazamaz.

Birlik Sağlık Sen olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. İlgili şahsın gerekli cezayı alacağı konusunda yargımıza güveniyoruz.” Şeklinde ifadelere yer verildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir