SELVİTOPU, KARABAĞLAR’IN CBS’SİNİ ANKARA’DA HARİTALARLA ANLATTI

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, TMMOB’un Ankara’da düzenlenen Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası’nın Kongresi’ne destek verdi. Kongrede konuşan Belediye Başkan Selvitopu Karabağlar’ın CBS’sini haritalarla anlattı ve panel yönetti.

Karabağlar Belediyesi, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası tarafından 3-5 Ekim tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen kongreye organizasyon desteği vererek yerini aldı.

Karabağla Belediyesi, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası’nın Ankara’da düzenlediği 7.Coğrafi Bilgi Sistemleri Kongresi(CBS)’nde yerini aldı.

Bu kapsamda Karabağlar’ın “06” numaralı standını ziyaret eden konuklara, Belediyenin bu alanda yaptığı ve hedeflediği çalışmalar, ayrıntılı şekilde haritalarla anlatıldı.

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu da, kongrenin açılışında bir konuşma yaptı. Başkan Selvitopu yaptığı konuşmadan sonra da ayrıca “Kurumsal CBS Hizmetleri: Devletten Vatandaşa Yaşamı Kolaylaştıran Uygulamalar” panelini yönetti.

Günümüzde gelişen teknolojiye bağlı olarak elde edilen bilgilerin, toplum yararına kullanımının önem kazandığını vurgulayan Başkan Selvitopu, şunları söyledi:

“Tarihe baktığımız zaman yazının bulunmasından sonra insanoğlu, bilgiyi sürekli gelecek kuşaklara aktarmaya çalışmış. Bugün teknoloji çok ileri noktalarda, her türlü bilgiye anında ulaşma olanağı var. Ben de bir yerel yöneticiyim ve kentlerimizin çarpık dokusunun değişmesi mücadelesinde yer alıyorum. Bu mücadelenin en büyük kolaylaştırıcılarından biri de Coğrafi Bilgi Sistemleri. Çünkü sahada en büyük ihtiyaç bilgi ve CBS’lerin sağladığı kolaylığı birebir yaşıyoruz. Bilgiye ne kadar kolay ulaşılırsa, çözüm de o denli hızlı ve sağlıklı oluyor. Özellikle ülkemizde son yıllarda çok tartışılan kentsel dönüşümün altyapısını oluşturan CBS’nin, kentlerimizin geleceğine ışık tutacağına inanıyorum.” Dedi.

Karabağlar Belediyesi, kongrede 06 numaralı stantta konuklarını karşıladı. Stantta, ruhsat, vergi-beyan, Fen İşleri, Temizlik İşleri, belge üretimi, teknik işlemler, sağlık hizmetleri, park ve bahçeler, veteriner hizmetleri, afet, arşiv, istek-şikayet, kültürel hizmetler, sosyal yardım, zabıta gibi yerel yönetimleri ilgilendiren tüm alanların CBS uygulaması, “Gelecek Karabağlar’da” sloganıyla ve harita desteğiyle anlatıdı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir