OLTEN FİLARMONİ ORKESTRASI’NA BÜYÜK ONUR

Olten Filarmoni Orkestrası Kanarya Takım Adalarından Fuerteventura’da gerçekleşecek olan opera festivaline davet edildi. 23-24 Eylül’de Puccini’nin La Boheme adlı operasında, 25 Eylül’de ise Gala Lirica adlı kapanış konserinde sahne alacak olan orkestrayı 3 konserde de Şef Tulio Gagliardo Varas yönetecek. Festival kapsamında ayrıca Olten Yaylı Çalgılar Dörtlüsü de bir konser verecek.

Olten Filarmoni Orkestrası 9. Sanat sezonuna uluslararası bir festivalin davetlisi olarak İspanya’nın Kanarya Adalarında “Merhaba”diyor. Olten Sanat Vakfı bünyesinde 2013 yılından bu yana dünyaca ünlü sanatçıları İzmir’de ağırlayan Orkestra bu kez Kanarya Adalarından Fuerteventura’daki festivalde yerini alıyor.

İlki 2016 yılında gerçekleştirilmiş önemli bir festival olan Opera Fuerteventura’ya ilk defa Türkiye’den davet edilen bir orkestra olarak katılmaktan büyük onur duyduklarını dile getiren Olten Filarmoni Orkestrası Sanat Koordinatörü Akgün Çavuş, “İzmir’de başlayan hikâyemizin zaman içerisinde dünyaca ünlü sanatçılarla aynı sahneyi paylaşacağımız festivalde yer almasından son derece heyecanlıyız, mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Olten Sanat Vakfı çatısı altında 2013 yılından beri İzmir’de faaliyet gösteren Olten Filarmoni Orkestrasının hedefi “Müziğin evrensel dili ve aydınlık yüzü ile tanıştırabilecek sanatçı gençlere istihdam sağlayıp onlara kendilerini ifade edebilecek bir platform oluşturmaktır” Her sezon dünyaca ünlü sanatçıları ağırlayan Orkestra, aynı zamanda çok önemli Türk sanatçılarını da sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Olten Filarmoni Orkestrası, klasik müzik konserlerinin yanı sıra klasik müziği sevdirmeyi amaçlayan projelere de imza atarak özellikle halk dansları, tiyatro, bale gibi sanatlarla klasik müziği harmanlayarak farklı konserleriyle de adından sıkça söz ettirmektedir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir