DOĞRUYOL: SUÇLULAR, SABIKALILAR SOKAKTA DOLAŞMASIN

Esenyurt Devlet Hastanesi’nde öldürülen Sağlık güvenlik görevlisi Tuğrul Okudan, ile ilgili BİRLİK SAĞLIK SEN, TÜRK SAĞLIK SEN, SES, GENEL SAĞLIK İŞ, HEP SEN VE Türkiye Sağlık İşçileri sendikası, Ege Üniversitesi Hastanesi önünde basın açıklaması yaptı.

BİRLİK SAĞLIK SEN, TÜRK SAĞLIK SEN, SES, GENEL SAĞLIK İŞ, HEP SEN VE Türkiye Sağlık İşçileri sendikasının katıldığı, basın açıklamasında BİRLİK SAĞLIK SEN Genel Başkanı Ahmet DOĞRUYOL sağlıkta şiddetle ilgili caydırıcı cezaların verilmediği sürece sağlıkta şiddetin devam edeceğini vurguladı.

BİRLİK SAĞLIK-SEN Genel Başkanı Ahmet Doğruyol yaptığı açıklamada; “27 ve 11 sabıkası olan insanların toplum içinde gezinmelerinin sonucunda 1,5 aylık evli genç bir kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. SAĞLIK hizmetleri sunumunun vatandaş memnuniyeti üzerinden sunularak, SAĞLIK çalışanşarımızın haklarının unutulması, görmezden gelinmesi, SAĞLIK çalışanlarının problemleri karşısında bilmem, görmem, duymam diyerek, tedbir almayıp, sağlıkta şiddet yasasını etkin hale getirmeyip, üç maymunu oynayanlarında öldürülen SAĞLIK çalışanlarımızın ölümünde payları vardır.” Dedi.

Sebep her ne olursa olsun şiddetin hiç bir şeklinin kabul edilemeyeceğine de değinen Doğruyol; “Hayata, önce insan diyerek bakmak gerekir. SAĞLIK çalışanlarımızın da, bu ülkenin vatandaşları olduğunu, her birinin de ailelerinin olduğunu, sevenlerinin olduğunu unutmamak gerekir.” Şeklinde açıklamalarda bulundu. Doğruyol, her türlü şiddete  karşı olduklarını, çıkarılmayan geciktirilen yasaların geciktirilme gerekçesinin vatandaş memnuniyetini sağlamak, vatandaş şikayetlerini azaltmak İçin çıkarılmadığını ya da geciktirildiğini savunarak, Sağlık hizmetleri sunumu üzerinden siyasi rant elde etme gayretinden bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini de ifade etti.

Doğruyol, “Öldürülen güvenlik görevlisi Tuğrul kardeşimize Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır ve metanet diliyorum. Şifa veren ellere şiddet kabul edilemez.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir