İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’DE SON 10 YILDA YAPILAN İHALELERİ 30 MÜFETTİŞ İNCELEYECEK

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin son 10 yıllık ihalelerinin incelenceği iddia edildi. İçişleri Bakanlığının İzmir’deki belediyelerde son 10 yılın en büyük teftişini başlatmıştığı da iddia ediliyor.

İçişleri Bakanlığının gönderdiği 30 müfettiş bir ayı aşkın süredir İzmir’deki teftişlerine devam ediyor. Bugün ise müfettişlerin İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bağlı birimlerinde teftişe başlayacakları öğrenildi. Bugün Büyükşehir Belediyesi ile birlikte Güzelbahçe ve Çeşme Belediyelerinin de denetimleri başlayacak.

2012’DEN BUGÜNE YAPILAN İHALELER MERCEK ALTINDA

Müfettişler belediyelerin 2012 yılından bu yana başta ihaleler olmak üzere tüm hareketlerini mercek altına aldı. Tüm müdürlüklerin 10 yıllık dosyalarının tamamı müfettişlerce teslim alındı. Tüm ihale dosyaları, doğrudan teminler, mal ve hizmet alımları incelenmeye başladığı iddia edildi.

PERSONELİN İŞ YÜKÜ İKİ KATINA ÇIKTI

Denetimler nedeniyle başta müdürler ve şefler olmak üzere kritik görevlerde bulunan tüm personelin izinlerinin iptal edildiği öğrenildi. Başta İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri olmak üzere kamu kurumlarında teftiş çalışmaları nedeniyle personelin yoğunluğunun iki katına çıktığı vurgulandı. Belediyelere bağlı kuruluşlarda da dosyaların ele alınacağı belirtildi. Denetimlerin yaklaşık 3 ay süreceği öğrenildi. Denetim raporlarının tamamlanmasının ardından müfettişlerce İçişleri Bakanlığına sunulacağı da ifade edildi.

Denetlenecek kurumlar arasında belediyelerin yanı sıra İzmir Valiliği ve bağlı kurumları da olacak. Denetleme kapsamında hem Valiliğin hem de belediyelerin sadece yakın dönemi değil 2012 yılından beri yaptığı tüm işler ele alınacak.(EGELİ GAZETE/MUSTAFA YILMAZ)

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir