EFES SELÇUK BELEDİYESİ’NDEN ÇOK İLGİNÇ HALK HİZMETİ

EFES SELÇUK BELEDİYESİ “SALÇA ZAMANI” PROJESİYLE HALKIN AYAĞINA SALÇA MALİNESİ HİZMETİ GÖTÜRÜYOR

İzmir Efes Selçuk Belediyesi, ilçede yaşayan kadınların hayatını kolaylaştırmak için bu yaz da salça makinasını ilçenin merkezi ve köylere götürüyor.

“Ezilenler domates olsun. Siz Keyfinize Bakın” sloganıyla başlatılan proje Efes Selçuk Belediyesi’nin geleneksel uygulamalarından biri haline geldi. Geleneksel hale getirilen salça makinası hizmeti, 1 Ağustos’tan itibaren köylerde ve şehir merkezinde yer alan mahallelerde olacağı açıklandı.

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’in projesi olan, geçmiş yıllarda kadınların memnuniyeti ile karşılanan salça makinası bu yıl da belirlenen tarihlerde ilçe merkezinde ve köylerde yerini almaya hazırlanıyor.

Kış hazırlıkları içinde önemli bir yer tutan salça yapımını kolaylaştıran salça makinası belirtilen tarihlerde saat 09.00 ila 16.00 saatleri arasında köylerde ve merkez mahallelerde olacak.  

SALÇA MAKİNASI PROĞRAMI

Salça makinası programı şöyle olacak:

 1-2 Ağustos – Zeytinköy, 3-4 Ağustos –  Barutçu, 5 Ağustos – Sultaniye, 8-9-10 Ağustos – Zafer, İsabey ve 14 Mayıs Mahalleleri, 11-12 Ağustos – Havutçulu, 15-16 Ağustos- Gökçealan, 17-18 – 19 Ağustos – Atatürk ve Cumhuriyet Mahalleleri, 22-23 Ağustos – Belevi, 24-25 Ağustos – Acarlar, 26-29 Ağustos – Şirince, 31 Ağustos – 1 Eylül – Çamlık.  olarak belirlendiği açıklandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir