BAŞKAN SOYER BEYDAĞ’DA ÇOCUKLARI HAVUZLA BULUŞTURDU

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in arka mahallelerdeki çocukları sporla buluşturma hedefi doğrultusunda kurulan 7 portatif havuz çocukları da aileleri de mutlu etti. Beydağ’daki havuzu ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer,  fırsat eşitliğinin önemini vurgulayarak “Beydağ’daki çocuklarımıza bu imkanı sağlamak bizim için çok önemli” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sporu kentin tamamına yayma hedefi doğrultusunda geçen yıl üç noktada kurulan portatif havuz sayısı bu yaz 7’ye çıktı. Konak’ta Pazaryeri ve Kadifekale, Bornova’da Meriç, Çiğli’de Yakakent, Beydağ’da Leylak, Menemen’de İsmet İnönü ve Kiraz’da Yeni mahallelerindeki havuzlarda 6 ile 13 yaş arasındaki çocuklara yüzme eğitimi veriliyor.  

Başka Bir Hayat Mümkün”

Beydağ’da açılan havuzu ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Tunç Soyer Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar ile, çocuklar ve aileleriyle bir araya geldi. Soyer,  “Çocuklarımız iyi ki varlar, bugün Beydağ’da onlarla havuzda buluşmak çok güzel. ” dedi.  

Ardından geçen hafta Beydağ’a hibe edilen Engelli Hizmet aracı ve Beydağ Belediyespor aracı anahtar teslimi yapıldı. Engelli vatandaşlar Soyer’e teşekkür ettiler. 

Hayatlarında ilk defa havuz görüyorlar”

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar ise “Başkanımız Tunç Soyer’in arka sıralar ve kırsalda yaptığı destekler çok fazla. Çok memnunuz. Beydağlı çocuklar hayatında ilk defa havuz görüyor. Şu anda 480 çocuğumuz havuza kayıtlı. Haftada iki gün eğitim var. İki öğretmen ve üç görevli personel çalışıyor. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yapışan ziyarete Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Gaziemir Belediye Başkanı Halil arda, bürokratlar, Meclis üyeleri ve vatandaşlar da katıldı. 

Ziyaret sırasında Beydağ Belediyesi gelen misafirlere meşhur goruk suyundan ikram etti.  —

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir