GÖLÇÜK OTEL BİR İLK Mİ OLACAK!

Gölçük Belediye Başkanı Mehmet Eriş: “Örnek bir turizm tesisini ilçemize kazandırıyoruz” Dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, bölge turizmine can suyu olması hedefiyle yüzde 75’i İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi’nin ortak hizmet projesi olarak Gölcük Yaylası’nda yapımı devam eden Gölcük Otel projesindeki son durumu yerinde inceledi. Engelli bireylerin kullanımına uygun odaları, yeni nesil yangın söndürme sistemleriyle Türkiye’de ilkleri barındıran bir turizm tesisini Ödemiş’e kazandırdıklarını vurgulayan Başkan Mehmet Eriş, “Göle aykırı, doğal dokuya aykırı, önceki projeye aykırı, abartılı herhangi bir durum kesinlikle yok. Var olan projenin dışında hiçbir şey yapmıyoruz” dedi.

“İLAVE HER HANGİ BİR ŞEY YOK”

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, ilçenin doğa harikası bölgelerinden olan Gölcük Yaylası’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Ödemiş Belediyesi’nin ortak hizmet projesi olarak yapımı sürdürülen Gölcük Otel ve göl kıyısı 2. Etap rekreasyon ve düzenleme projesiyle ilgili incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkililerinden projenin seyri ile ilgili bilgi alan Başkan Mehmet Eriş, ekonomik krize rağmen projenin ilerlediğini kaydetti.

Proje maliyetinin %75’lik kısmına İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiğini söyleyen Başkan Eriş, “Proje çok iyi şekilde ilerliyor. Bu otel projemiz burada daha önce mevcut olup yıkılan otelimizin yerine yapılmakta olan ve ilave herhangi bir yüksekliği olmayan bir projedir. Sadece zemindeki su seviyesi düşürülerek yapılan bir kot yüksekliği düzenlemesi var. Onun dışında projeye sadık kalarak, hem çevre düzenlemesi hem de odalar açısından ilerliyoruz. Oda sayısı, oda mimarileri, ısıtması, iklimlendirmesi, restoranı, mutfağı her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş durumda.

“TUNÇ SAYER BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Engelli vatandaşlarımız için uygulanan yönetmeliğe %100 uygun. Engelsiz diyebileceğimiz odalar düşünülmüş. Bu anlamda Türkiye’de ilk diyebiliriz. Yangın söndürme sistemi de Türkiye’de ilk ve tek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in destekleriyle doğa harikası Gölcük Yaylamızda konaklama tesisi ihtiyacını karşılamak üzere birlikte güzel bir çalışmaya imza atıyoruz.

Göle aykırı, doğal dokuya aykırı, önceki projeye aykırı abartılı herhangi bir durum kesinlikle yok. İnsanlarımız bize de soruyorlar. Var olan projenin dışında hiçbir şey yapmıyoruz. Aksine Türkiye’de engelli bireylerimizin kullanımına uygunluğuyla, yangın söndürme sistemleriyle, Koronavirüs tedbirlerine uygun havalandırma sistemleriyle örnek bir turizm tesisini ilçemize kazandırıyoruz. Hedefimiz önümüzdeki kışa otelimizin yetişmesidir. İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte bölge turizmi için hem Gölcük Yaylamızda hem Bozdağ’daki çarşı, meydan ve turizm merkezi binası düzenlemeleriyle önemli adımlar atıyoruz. Bölgemize yeni bir sektör olarak turizmi kazandırma hedefimizle Birgi-Bozdağ-Gölcük turizm destinasyonu için var gücümüzle çalışıyoruz. Tunç Soyer Başkanımıza destekleri için teşekkür ediyorum” dedi.

“MALİYETLERDE YÜZDEN 200’E VARAN ARTIŞLAR YAŞANDI”

Ekonomik kriz sebebiyle maliyetlerde %200’lere varan artışın yaşandığını hatırlatan Başkan Eriş, “Ekonomik zorluklara, öngörülmesi zor maliyet artışlarına rağmen proje ilerliyor. Bölgenin büyük bir eksikliğiydi güzel bir konaklama tesisi. Ödemiş’in ve Gölcük’ün simgelerinden birisi olacak bu otel. Yerli ve yabancı konuklarımızı en iyi şekilde ağırlamamızın yanı sıra geçmişte olduğu gibi futbol takımlarıyla spor turizmini de yeniden bölgemize kazandırmayı hedefliyoruz. 85 odalı bir tesis olacak. Gölcük Otel’in simgelerinden olan iskelemizi de koruyoruz, restoran olarak hizmet vermeye devam edecek” dedi.

GÖL KIYISI REKRASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Gölcük Otel inşaatı ile birlikte göl kıyısı 2. Etap rekreasyon projesinin de ilerlediğini ifade eden Başkan Eriş, “Rekreasyon ve kıyı düzenlemesi çalışmalarımız yeniden hız kazanıyor. Göl çevresinde kot düzenlemesi için yükselti yapıldı. Bu da çok konuşulmuştu. Ancak şunu belirtelim orada da kıyı yol kotuna getirilmiş oldu. Mart-Nisan aylarında yani kış mevsimi sonrası suyun yükselmesiyle birlikte yaşanabilen taşkınlar da düşünüldü. Doğayı etkileyecek bir durumun içerisinde olmayız. O bölgede ağaçlarımız var, onları da koruyoruz. Şu anda aplikasyonu yapılıyor. Var olan ağaçlarımızı kayıt altına alarak koruyoruz. İtfaiyenin su aldığı yapıdan Prenses Otel’e kadar olan bölgede çalışmalar devam edecek” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir