EÜ’NÜN 2 PROJESİ DAHA TÜBİTAK ONAYI ALARAK ZİRVE YAPTI

Egeli akademisyenlerin iki projesi desteklenmeye hak kazandı. Ege Üniversitesinde Rektör Prof. Dr. Necdet Budak öncülüğünde son yıllarda oluşturulan bilim iklimi özellikle TÜBİTAK nezdinde sonuç vermeye devam ediyor. TÜBİTAK’a en çok proje yapan ve projesi kabul gören üniversiteler arasında zirvede yer alan Ege Üniversitesi, başarılarına sürekli yenilerini eklemeyi sürdürüyor. TÜBİTAK Bilim ve Toplum Başkanlığı (BİTO) 2022/1 çağrı dönemi sonuçları açıklandı. “4004 – Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” ve “4005 – Yenilikçi Eğitim Uygulamaları”  çağrı sonuçlarına göre EÜ’nün iki projesi desteklenmeye uygun bulundu.

Ege Üniversitesinin son yıllarda TÜBİTAK nezdinde yakaladığı başarılarla dikkat çektiğini söyleyen Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “ Kurumsal bazda tam akredite olmuş bir araştırma üniversitesi olarak sorumluluğumuzun farkındayız ve bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. TÜBİTAK projelerinde her daim zirvede yer alan bir üniversite olarak iki projemizin daha yapılan çağrı sonucuna kabul edilmesinin gururunu yaşıyoruz. Projeleri kabul gören Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü öğretim üyemiz Prof. Dr. Metin Ekici ve Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyemiz Doç. Dr. Mustafa Tolon’u tebrik ediyorum” diye konuştu.

Kabul edilen projelerle ilgili bilgi veren EÜ Bilim Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (EBİLTEM) Müdürü Prof. Dr. Şenay Şanlıer, “Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksine göre 2021 yılından itibaren üniversite performanslarında yer alan “4004 –  Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları” ve “4005 – Yenilikçi Eğitim Uygulamaları” çağrı sonuçları açıklandı. 4004 çağrısı kapsamında Su Ürünleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Tolon’un “Su Ürünleri Kaşifleri – 3: Mavi Tarım Yeşil Gelecek” projesi, destek almaya uygun görülen 35 projeden biri oldu.  4005 çağrısı kapsamında ise Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü öğretim üyesi Prof. Dr. Metin Ekici’nin “SOKÜM Unsurları İçin Dijital Ders Tasarımı” projesi, desteklenen 103 proje arasında yer aldı.  Hocalarımızı tebrik ediyoruz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir