SİBEL CAN’IN KORUMALARI, EDREMİT BELEDİYE BAŞKANINI SAHNEYE ALMADI MI? TALİMAT MI? VERİLDİ

Geçtiğimiz gün Edremit’te CHP’li milletvekili ve Belediye Başkanı’nın sahneye alınmadığı görütüleri basına yansıdı. Görüntülerde Belediye Başkanının sahneye alınmaması, vuruşmalar da görüntülere yansıdı. Fakat yakın planda neler yaşandı, talimstla mı yapıldı, onu taraflar ve şahit olanlara geçerli olduğundan anlaşılamadı.

Ancak CHP’li seçilmiş ve halkın oy verdiği milletvekili ve belediye başkanını oraya almamak büyük bir saygısızlık ve nezakete de protokole de sığmayan ayıp olarak nitelendirildi. Sibel Can’ın başka böyle skandalları da var olduğu da kaydedildi.

Sibel Can ve menejerinden bir açıklama gelmedi. Konuyla ilgili Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, kamuoyuna ve basına yazılı bir açıklama yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada: “Edremit Belediyesi ve şahsımın sanata ve sanatçıya saygı, özen ve desteği tüm kamuoyunun malumudur. Bu hususta en önemli tanığımız saygıdeğer Edremitliler ve bölgemizdeki sanatçılardır

Ya.ni sıra Sibel Can gibi ülkemize mal olmuş değerli bir sanatçının ilçemizde bulunması bizleri onurlandırmıştır.

Şahsiyeti ve sanatıyla Edremit’imize teşrif ederek bizleri onurlandıran çok sevdiğim sanatçımıza Edremit halkını bir temsilcisi olarak hoş geldiniz demek ve kent adına çiçeğimizi takdim etmek arzusundaydım.

Bu gayet normal, olması gereken, sanata duyarlı her bölgede rutin kabul edilen bir temsil görevidir.

Buna mukabil bu davranışımız özel korumalar ve menajer tarafından engellenmiş güvenlik tedbirinin ötesinde şahsıma yönelik “fedai” gibi tutum takınılmıştır. Halkın temsiline karşı hiç nazik olmayan söz, hareket ve eylemlerde bulunmuştur.

Üstelik bu da yetmezmiş gibi kabahatlerini örtmek için şahsıma yönelik “sarhoştu” şeklinde algılara başvurmuşlardır. Bu mesnetsiz, kesinlikle doğru olmayan ve kasıtlı olarak yapılan ithamı reddediyor, bu haysiyet cellatlığında doğru hükmü halkımızın vicdanına bırakıyorum.

Bunun karşısında kendimize savunmuş olsak da hem değerli sanatçımızı izlemeye gelen halkımızın önünde böyle bir görüntü meydana gelmesinden hem de Edremit halkının bir temsilcisi olarak yaşadığımızdan üzüntü duyuyoruz.” Şeklinde görüşlere yer verdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir