MÜSİAD İZMİR ŞUBE BAŞKANI SAYGILI; “ŞANLI DİRENİŞİ ASALA UNUTULMAYACAK”

MÜSİAD İZMİR ŞUBE BAŞKANI BİLAL SAYGILI, 15 TEMMUZ’U “ŞANLI DİRENİŞ” OLARAK NİTELEDİ…

İzmir’de 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Konak’taki Saat kulesi meydanındaki törenle anıldı. Müstakil Sanayici İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şube Başkanı Bilal Saygılı da “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”nün altıncı yıldönümü ile ilgili yazılı açıklama yaptı. Türk Milleti’nin, hain terör örgütü FETÖ’nün darbe girişimine karşı dünyada emsali görülmemiş şanlı bir direnişte bulunduğunu dile getiren Saygılı, şu açıklamalarında;

“Altı yıl önce, Türkiye Cumhuriyeti tarihine bir hainlik ve zalimlik nişanesi olarak kaydedilen 15 Temmuz Darbe Girişimi’ni, aradan geçen zamana rağmen nefretle ve öfkeyle kınıyoruz. Dünyanın gözleri önünde yaşanan bu darbe girişiminde, tüm dünyaya ders olacak nitelikteki cevabı, en mert ve yiğit şekliyle Türk Milleti vermiş, vatanına ve devletine sahip çıkmanın tarihte eşine ender rastlanan bir örneğini canı pahasına sergilemiştir.

15 Temmuz gecesinde; genciyle, yaşlısıyla, kadın ve erkeğiyle kendi hayatını hiçe sayarak, vatan savunmasını her şeyin önüne koyup sokaklara çıkan aziz milletimiz, darbecilere geçit vermemiştir. FETÖ’nün hain emellerini boşa çıkaran bu azim, kararlılık ve vatan sevdası, bir daha böyle bir kalkışmaya bu topraklarda cesaret edilemeyeceğinin de en büyük teminatı olmuştur.

Türk halkının ortaya koyduğu mücadele, tüm dünyanın gıpta ettiği, örnek aldığı bir beraberlik örneği olarak tarihin sayfalarına işlenmiştir. Dil, din ve ırk ayrımından uzak bir kenetlenme örneğini yüz yıllardır bu topraklarda sergileyen milletimiz, bu hain kalkışmayla birlikte; ülkemize yöneltilen saldırılara karşı vatan savunmasını esas alarak birlikte karşı koymanın gücünü bir kez daha ispat etmiştir.” Şeklinde görüşlerine yer verdi.

Saygılı: “15 Temmuz’un yıldönümünde, ülkemize kast eden hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor; aziz vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize şükranlarımı sunuyorum. Bu vesileyle, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnetle anıyorum. Cenab-ı Hak, milletimize ve devletimize istikamet kazandıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı başımızdan eksik etmesin. Devletimizi ve milletimizi ilelebet payidar kılsın.” Dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir